ثبت 28 هزار مبتلای جدید به کرونا در آمریکا، تلفات به 120 هزار نفر رسید

به گزارش وبلاگ علی بابا، آخرین آمار اعلامی از آمریکا حاکی از آن است که شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور بیش از بیست وشش هزار نفر در یک روز افزایش داشته است.

ثبت 28 هزار مبتلای جدید به کرونا در آمریکا، تلفات به 120 هزار نفر رسید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا، فرایند افزایشی مبتلایان به ویروس کووید19 در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و این در حالی است که بخش گسترده ای از افکار عمومی و همچنین سیاسیون آمریکا واکنش دیرهنگام کاخ سفید به شیوع این بیماری را عامل آن می دانند.

برآورد های وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 27924 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 747 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید19 در آمریکا به 2،263،651 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 120،688 تن افزایش یافت.

آمار وبگاه ورلدامتر مقداری از آمار دانشگاه جانز هاپکینز از شمار مبتلایان و جان باختگان بیشتر است و دلیل آن نیز عدم اعلام آمار از سوی بعضی ایالت های آمریکا از جمله نیویورک به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری این کشور موسوم به CDC است که به تبع در سایت جانز هاپکینز نیز درج نمی گردد.

پیش از این رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد پیش بینی کرد که تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ظرف سه ماه آینده و تا ماه سپتامبر به 200 هزار نفر برسد.

روز چهارشنبه نیز آنتونی فائوچی عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید با بیان اینکه آمریکا هنوز در موج اول کرونا واقع شده است، گفت افزایش موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا را نمی توان با افزایش آزمایش ها توجیه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ثبت 28 هزار مبتلای جدید به کرونا در آمریکا، تلفات به 120 هزار نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 28 هزار مبتلای جدید به کرونا در آمریکا، تلفات به 120 هزار نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید