کانون به دنبال تولید سرگرمی با پیوست فرهنگی است

به گزارش وبلاگ علی بابا، محسن حموله گفت: این مجموعه در بخش تولید اسباب بازی همواره به دنبال طراحی و تولید محصولات با پیوست فرهنگی است.

کانون به دنبال تولید سرگرمی با پیوست فرهنگی است

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ علی بابا، محسن حموله در آیین رونمایی از بازی رومیزی سفالگر با بیان این مطلب اضافه نمود: اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای به عنوان یک مرکز نوآور در سال جهش تولید با همکاری سازمان ها و نهاد های مختلف 9 سرگرمی جدید را تولید و به بازار معرفی کند.

وی با بیان این که سرگرمی ها هریک به نوعی با مسایل و ابعاد مختلف زندگی واقعی پیوند خورده اند ادامه داد: بازی رومیزی حامی ایمنی با مشارکت سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهر تهران در حال تولید است و عروسک های محلی دوتوک که با زندگی و فرهنگ سنتی اقوام پیوند دارد، در تولید آن سعی شده فعالیت های اقتصادی بانوان محلی با پیوست فرهنگی کتاب معرفی آن ها همراه شود.

حموله هم چنین با اشاره به لزوم توجه به جایگاه متون کهن ادبیات فارسی در میان بچه ها و نوجوانان اظهار داشت: تعداد 11 بازی، با اقتباس از متون کهن فارسی نمونه سازی و طراحی شد و در حال تولید و ارایه به بازار است.

او طراحی و تولید 9 محصول جدید، باز تولید 5 محصول پرمخاطب کانون به همراه تولید یک بازی رایانه ای با پیوست فرهنگیِ کتاب و کتابخوانی باعنوان حرف چین و حمایت از طراحی و نمونه سازی 52 طرح اسباب بازی ایرانی که حاصل برگزاری رویداد های ملی ایده آزاد در دوره دوم و سوم است را ازدیگر کار های کانون در حوزه تولید اسباب بازی بیان نمود.

مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون تمرکز ویژه بر طراحی اسباب بازی ایرانی را از مهم ترین اقدام های اداره کل سرگرمی های سازنده دانست و اظهار داشت با توجه به برگزاری رویداد ملی ایده آزاد، شناسایی افراد جوان، خلاق و علاقه مند به این حوزه و آموزش و همراهی این افراد در حال حاضر بیش از 100 طراح و ایده پرداز به جامعه تولید اسباب بازی ایرانی معرفی شده است.

وی در ادامه با اشاره به بیش از یک هزار مرکز فرهنگی هنری کانون در سطح کشور گفت یکی از فعالیت های هنری اعضای نوجوان، فراگیری هنر سفال است و در سرگرمی سفالگر نیز فرایند تولید این هنر سنتی شبیه سازی شده است و افراد در نقش استاد سفالگر قصد ساخت ظروف سفالی دارند که باید مواد و لوازم موردنیاز را تهیه کنند.

حموله هم چنین به رونمایی از پنج محصول باز تولید شده کانون اشاره کرد و گفت: گردونه تصویر 1و 2 سرگرمی ساده و پرمخاطب کانون که برای متحرک سازی تصویر طراحی و ساخته شده است، بازی با کش، سرگرمی دیگری است که بچه ها می توانند با کش های رنگی، طرح های سنتی و یا طرح های دلخواه خود را بسازند، بندک عنوان، سرگرمی است که با تفکر خلاق می توان با قطعات آن احجام متنوع ساده و پیچیده به وجود آورد.

هم چنین سرگرمی همه چیز با اتصالات ساده شامل 70 قطعه چوبی از جنس MDF و 180 قطعه رابط در دو اندازه است و بچه ها و نوجوانان می توانند با استفاده از این قطعات، سازه های متنوع و دلخواه خود را بسازند.

مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون در پایان به تولید کنندگان اسباب بازی پیشنهاد کرد با توجه به¬طرح ساخت فیلم بلند پویانمایی بچه زرنگ در امور سینمایی کانون، بحث ساخت اسباب بازی، عروسک های پویانمایی، اکشن فیگور و بازی های رایانه ای بر اساس شخصیت ها و داستان این فیلم مورد توجه کانون است که می تواند فرصت خوبی برای تولیدکنندگان و بازی سازان حرفه ای باشد تا در این امر با کانون مشارکت کنند.

او هم چنین اضافه نمود در بحث طراحی و ایجاد میز بازی های ایرانی در سطح مراکز کانون این امکان وجود دارد که طراحان و تولیدکنندگان بازی های رومیزی از فرصت ایجاد میز بازی های ایرانی در سطح مراکز ستادی و استانی کانون استفاده کنند.

ایجاد فضای بازی های محیطی، اتاق فرار (اسکیپ روم) در این مراکز کانون امکان همکاری با اداره کل سرگرمی های سازنده نیز از دیگر پیشنهاد های مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای بود که در آیین رونمایی از بازی سفالگر ارایه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کانون به دنبال تولید سرگرمی با پیوست فرهنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون به دنبال تولید سرگرمی با پیوست فرهنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید