چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم، لاوروف: این اقدام آمریکا باعث تعجب نیست

به گزارش وبلاگ علی بابا، وزرای امور خارجه ترکیه و روسیه در اظهاراتی جداگانه تحریم های آمریکا علیه ترکیه به بهانه خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 از روسیه را محکوم کردند.

چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم، لاوروف: این اقدام آمریکا باعث تعجب نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا به نقل از ریانووستی، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه شب به صورت جداگانه به تحریم های جدید دولت آمریکا علیه یک نهاد نظامی ترکیه ای و 4 نفر از مقامات ارشد این نهاد واکنش نشان دادند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ علی بابا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی وبلاگ علی بابا بخوانید. (کلیک کنید)

مولود چاووش اوغلو که کشورش جزو متحدان آمریکا در ناتو به شمار می رود، طی بیانیه ای درباره تحریم های آمریکا علیه کشورش گفت: ما تصمیم امروز آمریکا مبنی بر وضع تحریم های یکجانبه علیه کشورمان در ارتباط با خرید سامانه دفاع هوایی اس-400 را محکوم و رد می کنیم.

وی شرح داد: ترکیه گام های لازم را علیه این تصمیم آمریکا که اثرات منفی آن بر روابط دو کشور اجتناب ناپذیر است، برخواهد داشت. ترکیه از هیچ اقدامی که آن را در راستای تضمین امنیت ملی خود ضروری بداند، فروگذار نخواهد کرد.

وزیر خارجه ترکیه در ادامه بیانیه خود اعلام نمود: ترکیه پیشنهاد کرده است که یک کارگروه فنی با مشارکت اعضای ناتو [در خصوص موضوع اس-400] تشکیل شود و بارها پیشنهاد کرده که این موضوع بر مبنای اصول عینی و واقعی و بدون تبعیض حل وفصل شود. ما از ایالات متحده می خواهیم که در این تصمیم ناعادلانه تجدیدنظر کند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در واکنش به وضع تحریم های یکجانبه علیه ترکیه از سوی آمریکا به بهانه خرید سامانه های دفاعی اس-400 اعلام نمود: اینکه ایالات متحده تحریم های را علیه ترکیه به دلیل خرید اس-400 وضع کرده است، باعث شگفتی نیست زیرا ایالت متحده بیش از یک سال است که در این مورد صحبت می کند.

وزیر خارجه روسیه که در یک نشست خبری با وبلاگ علی بابا گفتگو می کرد، در ادامه گفت: این تحریم ها البته بار دیگر نگرش مغرورانه آمریکا به قوانین بین المللی را نشان داد و رویکرد یکجانبه و غیرقانونی ایالات متحده که برای سال ها و بلکه دهه ها چپ و راست اقدام به تحریم دیگران کرده است را متجلی ساخت.

لاوروف تأکید کرد: چنین اقداماتی نفوذ آمریکا در عرصه های بین المللی را افزایش نمی دهد و این کشور را به عنوان یک مشارکت کننده مسئولیت پذیر در زمینه همکاری های بین المللی از جمله در حوزه های نظامی و فنی مطرح نمی کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم، لاوروف: این اقدام آمریکا باعث تعجب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم، لاوروف: این اقدام آمریکا باعث تعجب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید