پلیس اسپانیا از بازداشت یک مظنون داعشی در بارسلونا خبر داد

به گزارش وبلاگ علی بابا، نیروهای امنیتی اسپانیا یک مظنون داعشی با تابعیت مراکشی را در بارسلونا بازداشت کردند که قصد اجرای عملیات تروریستی را داشت.

پلیس اسپانیا از بازداشت یک مظنون داعشی در بارسلونا خبر داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا، پلیس اسپانیا امروز (جمعه) گفت یک مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را بازداشت کرده که قصد داشت عملیات مسلحانه انجام دهد.

خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس اسپانیا گزارش داد این تبعه مراکشی که بسیار هم شخصیتی رادیکال و افراطی دارد، بعد از تحقیقات مشترک با نیروهای امنیتی مراکش و آمریکا و طی عملیات ضد تروریستی در بارسلونا بازداشت شده است.

پلیس اسپانیا با صدور بیانیه ای گفت: مظنون قصد داشته اقدامی تروریستی انجام دهد اما جزئیات آن نامعلوم است.

بر این اساس، تحقیقات پلیس نشان می دهد این شخص طی روزهای اخیر با روش های پیچیده امنیتی، محدودیت های قرنطینه ای و تردد ویژه شیوع ویروس کرونا را برای یافتن اهداف احتمالی حمله خود شکسته است.

روزنامه اِل ایندیپندنته نیز به نقل از پلیس اسپانیا نوشت که مظنون بازداشتی طی چهار سال قبل با داعش در ارتباط بوده و از خود تمایلاتی نسبت به این گروه نشان داده است، همچنین فرایند افراطی شدن وی تا کنون ادامه داشته اما سعی می کرده با مخفی کاری خود را یک عنصر تندرو نشان ندهد.

بر این اساس، فرایند داعشی شدن وی اخیرا و در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در اسپانیا کامل شده و با سوءاستفاده از شرایط ویژه ای که به دلیل این بیماری برقرار شده، سعی داشته که به یک عنصر فعال تبدیل شود.

تحقیقات پلیس اسپانیا این احتمال را می دهد که شخص مظنون با تماس مستقیم از سوی سرکرده داعش و با هدف انجام عملیات تروریستی در این کشور فعال شده است.

حدود دو هفته پیش نیز وزارت کشور اسپانیا گفت نیروهای امنیتی این کشور یکی از مهم ترین اعضای تحت تعقیب گروه تروریستی داعش در اروپا در این کشور بازداشت کرده اند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "پلیس اسپانیا از بازداشت یک مظنون داعشی در بارسلونا خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس اسپانیا از بازداشت یک مظنون داعشی در بارسلونا خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید