ونزوئلا درباره احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه نفتکش های ایرانی هشدار داد

به گزارش وبلاگ علی بابا، نماینده دائم کاراکاس در سازمان ملل اظهار داشت شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان را درباره قصد احتمالی آمریکا برای انجام اقدام نظامی علیه نفتکش های ایرانی که راهی ونزوئلا هستند، آگاه کرده است.

ونزوئلا درباره احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه نفتکش های ایرانی هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا، ساموئل مونکادا، نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل درباره تهدید واشنگتن علیه نفتکش های ایرانی که به سمت این کشور آمریکای جنوبی می فرایند، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، او روز جمعه در توییتی، اظهار داشت ونزوئلا شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل آن، آنتونیو گوترش را درباره تهدید استفاده قریب الوقوع نیروهای نظامی آمریکا علیه کشتی های ایرانی که حامل بنزین به سمت ونزوئلا هستند، آگاه کرده است.

در توییتی دیگر، مونکادا تاکید کرد که حمله مسلحانه علیه تانکرهایی که در حال انجام تجارت آزاد بین کشورهای مستقل هستند، تجاوز است. وی اضافه نمود محاصره دریایی با توجه به این واقعیت که هدف آن محروم کردن یک ملت از ابزار حیاتی امرار معاش است، ارتکاب جرم به قصد نابودی آنهاست.

صحبت های این مقام ونزوئلایی بعد از آن منتشر شد که روزنامه وال استریت ژورنال روز چهارشنبه گزارش داد دولت ترامپ تحریم های جدید و سایر اقدامات قانونی را برای مختل کردن صادرات نفتی ایران به ونزوئلا در نظر دارد. آمریکا مدعی است ایران با انجام چنین اقداماتی به دنبال نفوذ در آمریکای لاتین است.

پیش از آن عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران هشدار داده بود که هر اقدام نابخردانه آمریکا علیه تانکرهای حامل انرژی ایران، برای واشنگتن عواقبی در پی خواهد داشت.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو نیز روز سه شنبه در رشته توئیتی در خصوص برخی اخبار مبنی بر قصد دولت آمریکا برای ایجاد مزاحمت در راستا نفتکش های ایرانی نوشت: نفتکش های ایرانی با پرچم جمهوری اسلامی ایران در چارچوب اصل مبادله تجارت آزاد و نیز تجارت قانونی و مشروع ایران با ونزوئلا در حال حرکت به سمت این کشور هستند.

جلالی شرح داد: هرگونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد این کشتی ها از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به منزله تحمیل قوانین ملی یک کشور به سایر کشورها و مغایر با اصول توافق شده بین المللی، نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آبهای آزاد و تهدید صلح و امنیت بین المللی است.

اسپوتنیک نوشت به باور ایران، آمریکا می کوشد اقتصاد ونزوئلا را ویران کند و به دنبال براندازی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور قانونی این کشور است و اتهاماتی که علیه تهران در رابطه با ونزوئلا مطرح می کند، تنها بهانه ای برای اعمال تحریم های بیشتر علیه دو کشور است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ونزوئلا درباره احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه نفتکش های ایرانی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا درباره احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه نفتکش های ایرانی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید