وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در تهران و قم 4 برابر شد

به گزارش وبلاگ علی بابا، طبق اعلام وزیر ارتباطات، امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شد.

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در تهران و قم 4 برابر شد

محمدجواد آذری جهرمی امروز با انتشار پستی در صفحه توییتر خود اظهار داشت: سرعت اینترنت خانگی، را حداقل 4 برابر می کنیم. امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شد.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در هفته آینده، سایت ثبت نام آغار بکار خواهد نمود. اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل4 موبایل در آن ها از متوسط کشوری پایین تر است.

اما پیش از این و به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا که اغلب افراد در خانه مانده اند و از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می نمایند. امکانات آموزش از راه دور برای مدارس و دانشگاه ها فراهم شد، بعضی از شرکت ها هم امکان دورکاری را برای کارمندان خود فراهم نموده اند و البته بسیاری از افراد برای گذراندن این اوقات، به تماشای فیلم ها و سریال ها روی آوردند.

اما حضور افراد در منازل و افزایش 40 درصدی استفاده مصرف دیتای کشور، موجب کاهش کیفیت شده بود که اعلام شد اپراتورها به دلیل افزایش استفاده تعداد کاربران برای ارائه سرویس هم در لایه شبکه هم در لایه فرکانس آماده نبودند و به همین دلیل شرکت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبکه ارتباطی اپراتورها را افزایش داد.

پس از آن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: عرضه اینترنت رایگان درخواستی است که بسیاری از شما از وزارت ارتباطات داشته اید. امروز(هفدهم اسفندماه) از ارائه نمایندگان خدمات اینترنت ثابت درخواست کردیم از فردا تا انتها امسال، برای همه کاربران خود به صورت رایگان یک بسته 100 گیگابایتی فعال نمایند.

پیش از این نیز زمانی که اعلام شد مراکز آموزشی تعطیل هستند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صحبت با مدیران تلویزیون های اینترنتی اطلاع داد برای اینکه پخش مخصوص به بچه ها و در بعضی از آنها تمامی فیلم ها و سریال ها رایگان گردد و البته با تمدید این تعطیلی او اظهار کرد: تلویزیون های اینترنتی، ارائه خدمات رایگان خود را تا انتها سال ادامه خواهند داد. ترافیک مصرفی این تلوزیون ها نیم بها محاسبه خواهد شد.

وی درباره فراهم بودن امکان آموزش از راه دور نیز گفته بود که با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا انتها سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش و پرورش، امکانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون ها دانش آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند.

-

منبع: ایران آنلاین

به "وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در تهران و قم 4 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در تهران و قم 4 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید