واریز وام یک میلیون تومانی تا پایان هفته ، چه کسانی وام را دریافت می نمایند؟

به گزارش وبلاگ علی بابا، به گزارش تجارت نیوز، براساس آخرین اقدامات دولت برای حمایت از اقشار جامعه در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا و تعطیلی که برای مشاغل به وجود آورده است، مقرر شد به 24 میلیون خانواری که یارانه کرونا دریافت می نمایند وام یک میلیون تومانی پرداخت کند.

واریز وام یک میلیون تومانی تا پایان هفته ، چه کسانی وام را دریافت می نمایند؟

ابتدا قرار بود وام کرونا با نرخ سود 12 درصدی به مردم داده گردد، اما در جلسه ستاد مالی دولت که در روز سه شنبه هفته گذشته برگزار گردید، این نرخ سود را دولت به عهده گرفت.

همچنین قرار بود اقساط این وام به صورت 27 پرداخت گردد که تصمیم در این خصوص نیز عوض شد و رئیس بانک مرکزی در در صفحه ایسناگرامی خود نوشت: وام پرداختی به همه خانوارهای یارانه بگیر به صورت قرض الحسنه و 30 ماهه باشد.

بنابراین وام یک میلیون تومانی کرونا به صورت قرض الحسنه و با بازپرداخت 30 ماهه نهایی شد؛ اما دریافت این وام منوط به ثبت درخواست سرپرستان خانوارهاست.

برای دریافت وام کرونا سرپرست خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودش است به شماره 6369 ارسال کند که این فرایند از روز 27 فروردین ماه شروع شده و تا ساعات سرانجامی فردا 31 فروردین ماه ادامه دارد.

اما در چه صورتی وام یک میلیون تومانی پرداخت نخواهد شد؟

مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال به تجارت نیوز گفت: برای دریافت وام یک میلیون تومانی حتما باید شماره ای که به وسیله آن متقاضیان کد ملی خود را ارسال می نمایند به نام سرپرست خانوار باشد. در غیر این صورت چون بار حقوقی پیدا می نماید، درخواست این افراد تایید نمی گردد و وام یک میلیونی به آنها تعلق نمی گیرد.

اما بسیاری از یارانه بگیران معترض شدند که بعضی از سرپرستان خانوار به دلایلی سیم کارتی به نامشان نیست.

تعداد قابل توجهی از مخاطبان تجارت نیوز در کامنت هایی این طور گلایه نموده اند که در روزهای شیوع کرونا مجبور شده اند پدر یا مادر مسن خود را برای دریافت سیم کارت به محل فروش سیم کارت ببرند.

راهکار برای این افراد چیست؟

در این مورد حسین میرزایی، سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا گفت: آن دسته از افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست می توانند تا 18 اردیبهشت ماه برای تهیه سیم کارت مراجعه نمایند.

از آن جایی که طبق تقویم، ماه رمضان از هفته آینده شروع می گردد، کسانی که می خواهند قبل از ماه رمضان وام کرونا یک میلیون تومانی را دریافت نمایند باید تا ساعت 24 فردا یکشنبه 31 فروردین ماه کد ملی خود را ارسال نمایند

همچنین کسانی که سیم کارتی به نامشان نیست اگر تا فردا نسبت به خرید آن اقدام و کد ملی خود را ارسال نمایند، یک میلیون تومان برای آن ها تا سرانجام هفته جاری واریز می گردد.

منبع: تجارت نیوز

به "واریز وام یک میلیون تومانی تا پایان هفته ، چه کسانی وام را دریافت می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز وام یک میلیون تومانی تا پایان هفته ، چه کسانی وام را دریافت می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید