نشست فوق العاده اوپک پلاس فرصتی برای اقدامی قاطع و فوری است

به گزارش وبلاگ علی بابا، محمد عرقاب گفت:نشست اوپک پلاس فرصتی برای همکاری چند جانبه، انعطاف پذیری و فراگیر بودن، در این اوقات سخت است.

نشست فوق العاده اوپک پلاس فرصتی برای اقدامی قاطع و فوری است

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ علی بابا به نقل از دبیرخانه سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک)، محمد عرقاب رئیس دوره ای اجلاس سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و وزیر انرژی و معادن الجزایر، در سخنرانی افتتاحیه نهمین نشست فوق العاده اوپک پلاس از طریق وبینار، ضمن تاریخی خواندن این نشست، اظهار کرد: امروز فرصتی برای همکاری چند جانبه، انعطاف پذیری و فراگیر بودن، در این اوقات سخت است.

وی اضافه نمود: ما با فاجعه ای انسانی در مقیاسی که شاید در بیش از یک قرن گذشته مشاهده نشده باشد، بیماری کووید-19 که اکنون وارد مرحله همه گیری جهانی شده، تقریباً به همه بخش های کره زمین رسیده است.

رئیس دوره ای اوپک و وزیر انرژی و معادن الجزایر شرح داد: افزون بر تلفات انسانی، این بحران آسیب های بزرگی را به اقتصاد جهانی و به بازار جهانی نفت وارد کرده است.

عرقاب گفت: تأثیر کرونا بر بازار نفت نیز بی سابقه است، از میان رفتن حجم بالایی از تقاضای نفت و در نتیجه نبود تعادل بین عرضه و تقاضا، این ظرفیت را دارد که سطح ذخیره جهانی را به سرعت تکمیل کند و سبب تعطیلی اجباری تولید شود؛ در زمانی که کشور های صادر کننده نفت با این فاجعه انسانی همه گیر و رکود اقتصادی ناشی از آن روبه رو هستند، تأثیر منفی آن بر درآمد این کشور ها نیز بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: اکنون در یک نقطه عطف بحرانی قرار داریم، جایی که نیازمند عمل است. بازار نفت در سقوطی ناپایدار است، این نشست اضطراری فرصتی برای اقدامی قاطع و فوری است.

رئیس دوره ای اوپک گفت: نشست امروز ما پیام روشنی به بازار جهانی ارسال می کند که ما این شرایط را جدی می گیریم و با پیشروی مسئولانه به سمت یافتن راه چاره های سازنده و مؤثر برای برقراری تعادل در بازار جهانی نفت گام بر می داریم.

عرقاب شرح داد: امروز باید سریع و قاطعانه با همبستگی و اتحاد محکم، به نفع تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، اقتصاد جهانی و نسل های آینده عمل کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نشست فوق العاده اوپک پلاس فرصتی برای اقدامی قاطع و فوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست فوق العاده اوپک پلاس فرصتی برای اقدامی قاطع و فوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید