مکمل های ویتامینی و کاهش عوارض تنفسی کرونا

به گزارش وبلاگ علی بابا، اما مطالعه طولانی مدت جدید که در نشریه تغذیه پیشگیری و بهداشت بی ام جی منتشر شده است، نتیجه می گیرد که مصرف ویتامین دی به عنوان مکمل احتمال گزارش شکایات تنفسی توسط بزرگسالان را کاهش می دهد.

مکمل های ویتامینی و کاهش عوارض تنفسی کرونا

براساس یک مطالعه جدید، مصرف ویتامین های آ، دی و ای موجب تخفیف مسائل تنفسی می گردد. با انتشار این گزارش نویسندگان آن خواهان تحقیقات بیشتر در خصوص اثر تغذیه در مقابله ویروس کرونا شده اند. این تحقیقات نشان می دهد بزرگسالانی که این ویتامین ها را، چه به وسیله رژیم غذایی و چه به عنوان مکمل، مصرف می نمایند، کمتر درباره مسائل تنفسی شکایت دارند.

مسائل مورد آنالیز در این مطالعه عبارت اند از سرفه های ریوی، سایر بیماری های مزمن مانند بیماری انسداد مزمن ریوی و آسم. این مطالعه پس از آن منتشر می گردد که یک تحقیق در ایالات متحده نشان داد که ویتامین دی می تواند خطر عفونت ویروس کرونا و عوارض ناشی از این ویروس را کاهش دهد.

در همین حال، یک دانشگاه در لندن مطالعه بزرگی را شروع نموده است برای آنالیز این که آیا ویتامین دی در برابر ویروس کرونا ایمنی ایجاد می نماید یا نه. به گفته محقق اصلی این پژوهش شواهد زیادی وجود دارد که ویتامین دی می تواند خطر عفونت های تنفسی را کاهش دهد.

در ماه ژوئن، موسسه ملی بهداشت و تعالی پرستاری (با نام مخفف نیس) گفت که هیچ مدرکی برای اثبات اثرگذاری مصرف مکمل های ویتامین دی برای کاهش خطر یا شدت بیماری ناشی از کرونا وجود ندارد. اما مطالعه طولانی مدت جدید که در نشریه تغذیه پیشگیری و بهداشت بی ام جی منتشر شده است، نتیجه می گیرد که مصرف ویتامین دی به عنوان مکمل احتمال گزارش شکایات تنفسی توسط بزرگسالان را کاهش می دهد.

دریافت ویتامین آ و ای نیز، چه به وسیله رژیم غذایی چه در قالب مکمل، نتایج مشابهی دارد. نویسندگان این تحقیق می گویند: این یافته ها مبنایی برای تحقیقات بیشتر درباره ارزش و تأثیر مصرف ویتامین ها بیش از مقادیر توصیه شده در رژیم غذایی است.

این مطالعه که انجام آن هشت سال زمان برده است، 33 مورد شکایت تنفسی خوداظهاری را در میان 6100 بزرگسال آنالیز نموده است.

محققان این پژوهش از کالج سلطنتی لندن و دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن همچنین اظهار می دارند: یافته های ما با این فرضیه سازگار است که مصرف ویتامین در قالب مکمل برای اطمینان از دریافت کافی ویتامین دی حیاتی است. این نتایج نشان می دهد که مصرف ویتامین دی از رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند ویتامین دی را به مقدار کافی تأمین کند.

این تیم پژوهشی می گوید که تحقیقات بیشتر برای ارزیابی پیامد های مطالعه فعلی در زمینه بیماری ویروس کرونا ضروری است. مت هنکاک، وزیر بهداشت انگلستان، که قبلاً گفته بود مصرف ویتامین دی هیچ تأثیری در مقابله با کرونا ندارد، اینک دستور بازنگری در دستورالعمل های این وزارت خانه را درباره استفاده از ویتامین دی صادر نموده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "مکمل های ویتامینی و کاهش عوارض تنفسی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکمل های ویتامینی و کاهش عوارض تنفسی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید