لوکاشنکو برای تقسیم قدرت اعلام آمادگی کرد

به گزارش وبلاگ علی بابا، در ادامه بحران بلاروس، رئیس جمهور این کشور برای تقسیم قدرت اعلام آمادگی کرد اما گفت این کار را تحت فشار معترضان انجام نخواهد داد.

لوکاشنکو برای تقسیم قدرت اعلام آمادگی کرد

به گزارش فارس، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس برای تقسیم قدرت اعلام آمادگی کرد اما گفت تحت فشار خیابان (اشاره به اعتراضات این کشور) این کار را نخواهد کرد.

در میانه افزایش تقاضاها برای کناره گیری وی از قدرت بعد از 26 سال، او که امروز برای سخنرانی در جمع کارگران یک کارخانه در مینسک، پایتخت بلاروس حاضر شده بود، مدام با فریادهای آن ها که خواستار استعفای او بودند روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری الجزیره، او در بین کارگران گفت تا زمانی که زنده است، انتخابات دوباره در کار نخواهد بود. خبرگزاری رسمی بلاروس بلتا گزارش داد لوکانشکو در این جمع گفت آماده است قدرت را تقسیم کند و قانون اساسی را تغییر دهد اما نه تحت فشار معترضان.

پیش از این اسوتلانا تیخانوفسکایا، نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری بلاروس گفت آمادگی دارد رهبر ملی این کشور شود.

او در پیامی ویدئویی اعلام کرد: آماده هستم مسئولیت را بپذیرم و به عنوان رهبر ملی عمل کنم تا کشور آرام و وارد فرایند عادی شود.

طی روزهای گذشته معترضان بسیاری در شهر های مختلف بلاروس دست به تجمع زده اند. این اعتراضات بنا به درخواست تیخانوفسکایا، رقیب اصلی رئیس جمهور بلاروس در انتخابات اخیر شکل گرفته اند.

تیخانوفسکایا که به لیتوانی گریخته پیش از این هم در پیامی ویدئویی ضمن درخواست دوباره برای بازشماری آرا، از همه شهرداران شهرهای بلاروس خواست مقدمات برگزاری اعتراضات مسالمت آمیز در روزهای آینده را فراهم کنند.

در جریان این اعتراضات تا به امروز بیش از 6 هزار معترض دستگیر و صد ها نفر زخمی شده اند. مقامات بلاروس نیز کشته شدن دو نفر در جریان اعتراضات را تأیید کرده اند.

منبع: فرارو

به "لوکاشنکو برای تقسیم قدرت اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکاشنکو برای تقسیم قدرت اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید