عکس، فلامینگوها بمبئی را به صورتی کردند

به گزارش وبلاگ علی بابا، انجمن تاریخ طبیعی بمبئی (BNHS) تخمین می زند که 150 هزار فلامینگو این سفر مهاجرتی به بمبئی را در سال جاری انجام داده اند که نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

عکس، فلامینگوها بمبئی را به صورتی کردند

متخصصان محیط زیست دلیل قطعی برای افزایش تعداد فلامینگوهای مهاجر به بمبئی ندارند، اما حدس می زنند که کاهش فعالیت های انسانی باعث ایجاد شرایط مطلوب تر برای پرورش ماهی شده باشد، چون مردم بمبئی از تاریخ 25 مارس در قرنطینه به سر می برند.

دیپاک آبته، مدیر BNHS در گفتگو با هندوستان تایمز گفت: در نزدیکی مناطق تین کریک و تالاب های طلوع معمولاً تحرکات زیادی در حوزه ساخت و ساز، فعالیت های ماهیگیری و رفت و آمد مردم مشاهده می شود اما قرنطینه باعث کاهش شدید این تحرکات و در نتیجه حضور این فلامینگوها شده است.

تخریب تالاب ها در امتداد ساحل بمبئی باعث شده بود تا فلامینگوها از بمبئی دور شوند. تالابهای اوران که زمانی خانه ای برای فلامینگوها بود، اخیراً برای احداث فرودگاه استفاده شد. دوست داران طبیعت نگران این هستند که توسعه بیشتر ساخت و ساز در آن حوالی می تواند جمعیت همه ساله پرندگان از کمر در گجرات و دریاچه سامبار در راجستان، در شمال غربی هند، به بمبئی می رسند.

به گفته BNHS، اعتقاد بر این است که تعداد کمتری فلامینگو نیز از پاکستان، افغانستان، ایران و حتی از فرانسه به بمبئی می رسند. در ماه مه سال 2018، سازمان تحقیقات حیات وحش برای ارزیابی فرایند فراوانی پرندگان در سالهای اخیر و درک بهتر تنوع زیستی غنی و متنوع هند، یک مطالعه 10 ساله بر روی پرندگان را آغاز کرد.

منبع: گردشبان

به "عکس، فلامینگوها بمبئی را به صورتی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، فلامینگوها بمبئی را به صورتی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید