رحمانی: طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان تمرکز نموده است

به گزارش وبلاگ علی بابا، رئیس مجلس افغانستان در سفر به تاجیکستان اظهار داشت که طالبان برای دست یافتن به قدرت از راه نظامی کوشش می نماید بنابراین بر ادامه جنگ در افغانستان تمرکز نموده است.

رحمانی: طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان تمرکز نموده است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ علی بابا، میررحمان رحمانی رئیس مجلس افغانستان که در راس هیئتی به تاجیکستان سفر نموده است، اظهار داشت که طالبان برای دست یافتن به قدرت از جهت نظامی کوشش می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ علی بابا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ علی بابا بخوانید. (کلیک کنید)

وی که به دعوت امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان به دوشنبه سفر نموده است، گروه طالبان را به افزایش خشونت ها در افغانستان متهم کرد.

رحمانی اظهارداشت که طالبان هیچ طرح و برنامه ای برای صلح ندارد در نتیجه سطح خشونت ها در افغانستان را همه روزه افزایش می دهد.

رئیس مجلس افغانستان گفت که طالبان برای دست یافتن به قدرت از جهت نظامی کوشش می نماید و تمرکز این گروه به ادامه جنگ در افغانستان است.

وی اظهار داشت که خشونت و حملات طالبان در افغانستان افزایش یافته است و این گروه هنوز حاضر به ادامه مذاکرات در دوحه نیست.

رحمانی ادامه داد که بر اساس اطلاعاتی که دارد، طالبان برای عملیات بهاری آمادگی می گیرد و فرایند مذاکرات صلح نیز برای افغانستان خوشبینی ایجاد ننموده است. دولت افغانستان آماده هر نوع مذاکره با حفظ نظام کنونی و دستاوردهای 20 سال گذشته است و به هیچ عنوان این ارزش ها را معامله نخواهد کرد.

به گزارش خامه، رحمانی هدف سفرش به تاجیکستان را تقویت روحیه همکاری برای مقابله با تروریسم خواند و تاکید نمود که این کشور می تواند به طالبان فشار وارد کند و به خاتمه جنگ در افغانستان نیز یاری کند.

حضور در تاجیکستان، دومین سفر خارجی رحمانی است. وی پیش از این در راس هیئتی به پاکستان سفر نموده بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رحمانی: طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان تمرکز نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی: طالبان بر ادامه جنگ در افغانستان تمرکز نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید