رئیس دوره ای شورای امنیت: در جایگاهی نیستم که اقدامات بیشتری درباره درخواست آمریکا علیه ایران انجام دهم

به گزارش وبلاگ علی بابا، نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد که کشورش ریاست دوره ای شورای امنیت را بر عهده دارد، در ارتباط با درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم های چندجانبه علیه ایران اظهار داشت که وی در جایگاهی نیست که اقدامات بیشتری در این زمینه انجام دهد.

رئیس دوره ای شورای امنیت: در جایگاهی نیستم که اقدامات بیشتری درباره درخواست آمریکا علیه ایران انجام دهم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا به نقل از شبکه خبری الجزیره، دیان دجانی نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد که کشورش در حال حاضر ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده دارد، روز سه شنبه گفت که در جایگاهی نیست که اقدامات بیشتری برای رسیدگی و تصمیم گیری درباره درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم های چندجانبه علیه ایران صورت دهد.

نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد با اعلام اینکه طی روزهای اخیر رایزنی هایی با اعضای شورای امنیت در مورد درخواست آمریکا برای فعال سازی فرایند بازگشت اتوماتیک تحریم ها علیه ایران داشته است، اظهار داشت: پس از این رایزنی ها برای من روشن شد که در این زمینه بین اعضای شورای امنیت اجماع وجود ندارد و به همین دلیل شورای امنیت در موضعی نیست که بتواند اقدامات بیشتری انجام دهد.

بعضی منابع خبری گزارش داده اند که نمایندگان روسیه، چین و آلمان از رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته اند که موضع خود را درباره درخواست رسمی آمریکا برای بازگرداند تحریم های چندجانبه علیه ایران -با توجه به اینکه دولت آمریکا در سال 2018 به طور رسمی به مشارکت خود در برجام پایان داده است- اعلام کند.

تکمیل می گردد...

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس دوره ای شورای امنیت: در جایگاهی نیستم که اقدامات بیشتری درباره درخواست آمریکا علیه ایران انجام دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دوره ای شورای امنیت: در جایگاهی نیستم که اقدامات بیشتری درباره درخواست آمریکا علیه ایران انجام دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید