دو برابر شدن مستمری یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران

به گزارش وبلاگ علی بابا، وزیر دفاع گفت: مستمری یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران است رقمی حدود 2 برابر افزایش یافت و از فروردین سال جاری توسط صندوق رزمندگان وزارت دفاع پرداخت شد.

دو برابر شدن مستمری یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران

به گزارش وبلاگ علی بابا به نقل از وبلاگ علی بابا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح با اشاره به افزایش حقوق سربازان وظیفه در سال جدید و در اجرای قانون خدمت وظیفه عمومی گفت: میانگین حقوق سربازان از 440 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح یادآور شد بر اساس این قانون حداقل حقوق کارکنان وظیفه در مناطق عادی یک میلیون و 50 هزار تومان و حداکثر آن 4 میلیون تومان در مناطق عملیاتی خواهد بود.

وی اضافه کرد: با تامین منابع مصوب قرارگاه مهارت آموزی سربازان، امکان آموزش ها و تخصص های کاربردی برای مهارت آموزی در رشته های متنوع در طول خدمت سربازی فراهم شده است.

امیر سرتیپ حاتمی خاطرنشان ساخت، از اقدامات ارزشمند دیگری که در سال جدید و از فروردین ماه اجرایی شد افزایش پرداخت مستمری یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران است که 125 درصد و رقمی حدود 2 برابر افزایش یافته و از فروردین سال جاری توسط صندوق رزمندگان وزارت دفاع پرداخت شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح یادآور شد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 1400 پرداخت یاری معیشتی به بخشی از رزمندگان تحت پوشش که احراز جانبازی داشته اند با آمار حدود 36 هزار نفر برای برخورداری از خدمات و مزایای بنیاد شهید و امور ایثارگران به این بنیاد منتقل و تحت پوشش قرار گرفتند.

امیر سرتیپ حاتمی از اهتمام دولت جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون های (تلفیق بودجه امنیت ملی اجتماعی اصل 90)، هیئت رئیسه، مجلس و نمایندگان محترم که با توجه و کوشش خود معیشت سربازان و یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران را در اولویت قرار داده اند و همچنین سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها و حمایت های بی دریغ ستاد کل نیرو های مسلح و کوشش های صندوق امور رزمندگان وزارت دفاع قدردانی و تشکر کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در انتها خاطرنشان ساخت: امیدواریم با اجرای کامل و تخصیص مستمر منابع مصوب در قانون بودجه 1400، خدمات رسانی مناسبی به پیشکسوتان دفاع مقدس و جامعه رزمندگان و سربازان مدافع امنیت و اقتدار کشور صورت گیرد و معیشت شاغلین و بازنشستگان نیرو های مسلح نیز از منابع مصوب در افزایش حقوق ماهیانه و سایر خدمات مورد احتیاج به طور مستمر و مطلوب فراهم گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دو برابر شدن مستمری یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو برابر شدن مستمری یاری معیشت بگیران صندوق ایثارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید