دستیار الزرقاوی در عراق دستگیر شد

به گزارش وبلاگ علی بابا، منابع اطلاعاتی عراق از دستگیری یکی از دستیاران ابومصعب الزرقاوی سرکرده معدوم شبکه تروریستی القاعده در این کشور خبر دادند.

دستیار الزرقاوی در عراق دستگیر شد

به نقل از وبگاه العهد نیوز، واحد اطلاعات پلیس فدرال وابسته به وزارت کشور عراق امروز (سه شنبه) از دستگیری یکی از دستیاران الزرقاوی سرکرده گروهک موسوم به توحید و جهاد وابسته به شبکه القاعده در منطقه حی الرفاق در استان بغداد خبر داد و گفت: دستگیری این دستیار الزرقاوی بعد از تشکیل یک تیم ویژه انجام شد و ماموران امنیتی این فرد را در استان دیالی زیر نظر گرفته و در استان بغداد دستگیر کردند.

براساس اعلام واحد اطلاعات پلیس فدرال عراق، دستیار الزرقاوی براساس ماده چهار قانون مبارزه با تروریسم تحت پیگرد بود و در تیم موسوم به جوخه ترور بخش هبهب استان دیالی این گروه تروریستی فعالیت می کرد که دستگیر و به مراجع ذیربط تحویل داده شد.

واحد اطلاعات پلیس فدرال عراق به نام این دستیار الزرقاوی اشاره ای نکرده است.

الزرقاوی از سرکرده های اصلی و معدوم شبکه القاعده در عراق بود که عملیات تروریستی فراوانی در این کشور انجام داد که در نتیجه آن تعداد زیادی از غیرنظامیان کشته و مجروح شدند.

ابو مُصعَب الزرقاوی با نام اصلی أحمد فاضل النزال الخلایله تروریست بنیادگرای اردنی الاصل که در افغانستان اردوگاهی برای تعلیم شبه نظامیان راه انداخت و پس از رفتن به عراق و رهبری شبکه تروریستی القاعده در این کشور و به مسئولیت دریافت تعدادی بمب گذاری، در سال 2006 در عراق کشته شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "دستیار الزرقاوی در عراق دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار الزرقاوی در عراق دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید