خبرنگاران سرمایه گذاری 222 میلیاردی بنیاد برکت در جزیره هرمز

به گزارش وبلاگ علی بابا، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از سرمایه گذاری بیش از 222 میلیارد ریالی این بنیاد در حوزه های اشتغال زایی، عمرانی و زیربنایی جزیره هرمز اطلاع داد.

خبرنگاران سرمایه گذاری 222 میلیاردی بنیاد برکت در جزیره هرمز

به گزارش روز شنبه وبلاگ علی بابا بنیاد برکت، امیرحسین مدنی با اشاره به برگزاری جشن برکت هرمز با حضور عبدالعلی صاحب محمدی معاون ستاد اجرایی فرمان امام، مقامات استانی و محلی و اهالی جزیره هرمز گفت: در این جشن، 30 دست جهیزیه به ارزش 6 میلیارد ریال به زوج های جوان هرمزی اهدا و همچنین بازسازی 70 باب مسکن ساکنان این جزیره شروع شد.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: در جشن برکت هرمز همچنین اقلام مورد احتیاج مراکز آموزشی فرهنگی هرمز به ارزش 15 میلیارد ریال اهدا و هزینه های درمان بیماران صعب العلاج جزیره تامین و مراسم عقد یک زوج جوان ساکن این جزیره به شکل نمادین برگزار گردید.

وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در جزیره هرمز گفت: بنیاد برکت طی سه سال فعالیت در هرمز، بیش از 144 طرح اشتغال زایی و 98 پروژه عمرانی و زیربنایی را در این جزیره به بهره برداری رسانده است.

مدنی تاکید نمود: راه اندازی 144 طرح اشتغال زایی اجتماع محور باعث ایجاد بیش از 432 فرصت شغلی در هرمز شده است و 85 متقاضی دیگر نیز در مرحله اخذ تسهیلات اشتغال زایی قرار دارند. همچنین بیش از 17 گروه توسعه محلی و 15 صندوق پس انداز کسب و کار در این جزیره تشکیل شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های جزیره هرمز در حوزه گردشگری عنوان نمود: به همین دلیل، بیشتر مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در رسته های شغلی مرتبط با گردشگری و خدمات جانبی آن، صنایع دستی، بوم گردی، فراوری پوشاک و مشاغل خدماتی است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری بیش از 222 میلیارد ریالی بنیاد برکت در حوزه های اشتغال زایی و عمرانی و زیربنایی در هرمز توضیح داد: اجرای طرح های اشتغال زایی و عمرانی بنیاد مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و باعث بازگشت یک هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه های اشتغال زایی این بنیاد در جزیره هرمز برای امسال نیز شرح داد: امسال اجرای یک صد طرح اشتغال زایی در دستور کار بنیاد قرار گرفته است که راه اندازی این یک صد طرح، 300 شغل را به دنبال خواهد داشت.

مدنی در مورد طرح های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در جزیره هرمز نیز گفت: پروژه رینگ دور جزیره را به عنوان یکی از پروژه های گردشگری در دستور کار قرار داده ایم که برای این پروژه تا به امروز 10 هزار متر زیرسازی و 10 هزار متر آسفات انجام و سه هزار متر پیاده روسازی نیز صورت گرفته است.

وی تاکید نمود: بخش سامان دهی سواحل غربی و شرقی هرمز را مد نظر قرار دادیم که در این خصوص قسمت غربی به اتمام رسیده و قسمت شرقی نیز 30 درصد آن شروع و هم اکنون ادامه دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: 10 کیلومتر از تعویض لوله های فرسوده شهر و توسعه شبکه آب رسانی هرمز به اتمام رسیده و ادامه عملیات آن در حال اجراست و همچنین توسعه شبکه فاضلاب این جزیره نیز به طول یک کیلومتر در دست اقدام است. در حوزه پسماند جزیره، فاز اول نیز در حال اجرا و فاز دوم هم به زودی شروع خواهد شد.

به گفته وی، در بحث روشنایی هرمز نیز حدود 2700 متر روشنایی در جزیره و همچنین 5100 متر در طول رینگ، روشنایی صورت گرفته است.

مدنی همچنین از تکمیل مسکن مهر، احداث سه خانه عالم، راه اندازی خانه وزنه برداری و کمپ ورزش های ساحلی به عنوان دیگر پروژه های عمرانی بنیاد برکت در جزیره هرمز نام برد.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز یک هزار و 51 طرح توانمندسازی مالی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 961 میلیارد ریال در استان هرمزگان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سرمایه گذاری 222 میلیاردی بنیاد برکت در جزیره هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرمایه گذاری 222 میلیاردی بنیاد برکت در جزیره هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید