خبرنگاران رویترز: فرایند افزایشی صادرات نفت خام ایران ادامه دارد

به گزارش وبلاگ علی بابا، تهران - خبرنگاران - خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه گزارش داد که تولید نفت اوپک در ماه مارس (منتهی به 11 فروردین) در پی بالارفتن عرضه ایران، افزایش یافته است.

خبرنگاران رویترز: فرایند افزایشی صادرات نفت خام ایران ادامه دارد

به گزارش وبلاگ علی بابا؛ ارزیابی های رویترز حاکیست که ایران به رغم تحریم های ایالات متحده، از سه ماهه چهارم سال گذشته (2020) پیروز به افزایش صادرات نفت شده، هر چند رویترز نمی تواند رقم و عدد قطعی برای صادرات ایران ارایه دهد.

براساس بررسی رویترز؛ ایران درماه مارس روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت صادر کرده که نسبت به فوریه، (بهمن) 210 هزار بشکه فراتر بوده و بالاترین میزان افزایش عرضه در میان اعضای اوپک به شمار می رود.

کل تولید روزانه نفت خام 13 عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک در ماه مارس (منتهی به 11 فروردین) 25 میلیون و 70 هزار بشکه بوده که نسبت به ماه پیش از آن (فوریه)، 180 هزار بشکه فراتر رفته است.

تولید نفت این سازمان از ژوئن (خرداد) 2020 به این سو به استثنای فوریه، صعودی بوده است.

اوپک و متحدانش که به اوپک پلاس شناخته می شوند، لغو بخشی از توافق کاهش تولید را به علت ادامه همه گیری و بحران و رکود اقتصادی در جهان، به تاخیر انداخته اند. قرار است اوپک پلاس روز پنجشنبه برای بررسی و تصمیم گیری در باره ادامه کاهش تولید نفت خام، نشستی برگزار کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رویترز: فرایند افزایشی صادرات نفت خام ایران ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رویترز: فرایند افزایشی صادرات نفت خام ایران ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید