جریمه و مجازات برای افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند

به گزارش وبلاگ علی بابا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا، با افراد و صنف هایی که پروتکل های بهداشتی کرونا را رعایت نمی نمایند، برخورد می گردد.

جریمه و مجازات برای افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند

به گزارش وبلاگ علی بابا از فارس، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره اعمال مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا بیان نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی تخلف است. اعمال مجازات بندهای الف، ب، ج و د ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری با تفویض اختیارات از سوی مقامات موضوع ماده 12 قانون رسیدگی به تخلفات اداری به معاونان بالاترین مقام دستگاه اجرایی و مدیران کل بدون ارجاع به هیات های رسیدگی تخلفات اداری انجام می گردد.

وی ادامه داد: بر این اساس، در مرتبه اول اخطار کتبی با درج در پرونده، در مرتبه دوم توبیخ با درج در پرونده، در مرتبه سوم کسر یک سوم حقوق و فوق العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر به مدت یک ماه، در مرتبه چهارم کسر یک سوم حقوق و فوق العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر به مدت سه ماه، در مرتبه پنجم انفصال موقت حداکثر تا سه ماه انجام می گردد.

معاون وزیر بهداشت گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات های این موضوع قطعی و غیرقابل تجدید نظر است.

لاری اضافه کرد: در حوزه صنفی نیز عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از سوی اصناف و حرفه ها و مشاغل، تخلف صنفی و حرفه ای محسوب می گردد. مجازت این حوزه نیز به این ترتیب خواهد بود که در مرتبه اول تذکر کتبی با درج در پرونده صنفی و حرفه ای، در مرتبه دوم تعطیلی و پلمب محل فعالیت حرفه ای به مدت 5 روز، در مرتبه سوم تعطیلی و پلمب محل فعالیت حرفه ای به مدت ده روز انجام می گردد. تشخیص تخلف و اعمال مجازات بر عهده مراجع بازرسی، نظارتی صنفی و سازمان تعزیرات حکومتی است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سازمان ها و نهادهای مرتبط با اجتماعات و اماکن مذهبی نیز موظف هستند در صورت عدم توجه مسئولان مراکز و اماکن مذهبی و مساجد، نسبت به اجرای دستورالعمل های بهداشتی اقدام نمایند. بر این اساس، در مرتبه اول تذکر کتبی به متولیان اماکن و مراسم، در مرتبه دوم قطع تسهیلات یارانه ای و پشتیبانی و در مرتبه سوم تعطیلی به مدت یک ماه انجام می گردد.

وی ادامه داد: گفتنی است که بر اساس این مصوبه، برگزاری مراسم عزاداری در فضای سربسته ممنوع است.

لاری درباره برخورد در فضای عمومی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی نیز بیان نمود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری برای همه مردم در وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز تجمع سربسته، محیط های صنفی و اداری الزامی است. ارائه خدمات و تسهیلات اداری، انتظامی، قضایی، رفاهی، بانکی و خدماتی از سوی دستگاه های دولتی و غیردولتی به افراد و مراجعه نمایندگانی که از ماسک استفاده نکرده یا فاصله گذاری را رعایت نمی نمایند هم ممنوع بوده و متخلفان در زمینه ارائه خدمات بر حسب مورد، مجازات می شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری یک و نیم تا دو متر، شست وشوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا محسوب می گردد و از همه مردم و صنف ها می خواهیم که با رعایت این پروتکل ها و ضوابط در راستا شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا همراهی و همکاری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "جریمه و مجازات برای افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه و مجازات برای افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید