ترامپ ادعای جدیدی درباره تقلب در پنسیلوانیا بیان کرد

به گزارش وبلاگ علی بابا، رئیس جمهور آمریکا بامداد سه شنبه ادعای تازه ای درباره تقلب در ایالت پنسیلوانیا بیان کرد و گفت که این مورد موجب می شود آرای این ایالت از آن او باشد.

ترامپ ادعای جدیدی درباره تقلب در پنسیلوانیا بیان کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ علی بابا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد سه شنبه (به وقت تهران) ادعای جدیدی درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری در ایالت پنسیلوانیا مطرح کرد.

ترامپ در توییتر نوشت: در پنسیلوانیا 205000 رأی بیشتر از رأی دهندگان داشته ایم. همین یک مورد باعث چرخش این ایالت به سمت رئیس جمهور ترامپ می شود.

توییتر این پیام ترامپ را برچسب دار کرده و پیامی با این مضمون به آن اضافه کرده است: مسئولان انتخابات، پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرده اند.

دیوان عالی آمریکا ماه گذشته درخواست جمهوری خواهان ایالت پنسیلوانیا برای ابطال پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در آن ایالت کلیدی را رد کرده بود.

پنسیلوانیا یکی از ایالت های کلیدی است که در پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش مهمی ایفا کرد. بایدن در حالی در این ایالت به پیروزی رسید که جمهوری خواهان در انتخابات سال 2016 توانسته بودند آرای الکترال این ایالت را از آن خود کنند.

تیم ترامپ تلاش های زیادی برای تغییر نتیجه انتخابات در این ایالت انجام داد. او چند بار با رئیس مجلس کنندگان ایالت پنسیلوانیا تماس گرفته و از او درخواست کرده بود نتیجه آراء انتخاباتی در این ایالت را به نفع وی تغییر دهند.

در ایالت پنسیلوانیا جو بایدن 3458229 رأی کسب کرد که معادل 50 درصد کل آرا بود. ترامپ با اختلاف اندکی در این ایالت مغلوب شد. او 3377674 رأی به دست آورد که معادل 48.8 درصد کل آرا بود.

ایالت پنسیلوانیا 20 رأی الکترال دارد. سال 2016 ترامپ در حالی در پنسیلوانیا به پیروزی رسید که رأی دهندگان این ایالت در 6 دوره انتخاباتی قبل تر به نامزدهای دموکرات رأی داده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ ادعای جدیدی درباره تقلب در پنسیلوانیا بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ادعای جدیدی درباره تقلب در پنسیلوانیا بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید