بازی شطرنج قالیباف با بحران کرونا

به گزارش وبلاگ علی بابا، تعطیل نشدن کلانشهرهایی، چون تهران که بر اساس گفته های مسئولان وزارت بهداشت به کانونی برای انتشار گسترده تر کرونا در سراسر ایران تبدیل شده، می تواند به طور روزانه بار روی دوش کادر درمان و پرستاران را افزایش دهد. آن هم در شرایطی که به نظر می رسد قالیباف مشغول شطرنج سیاسی خود با حسن روحانی است و به خوبی می داند نامه نگاری هایش، بعید است بتواند باری از دوش این قشر بردارد، ولی در عوض می تواند برای او و نیم نگاهش به انتخابات 1400، مفید باشد.

بازی شطرنج قالیباف با بحران کرونا

اقدام مجلس

روزنامه اعتماد در ادامه نوشت: نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وارد کارزار رقابت دولتی ها شده بودند و در این میان بهترین فرصت برای محمدباقر قالیباف ایجاد شد که در نقش یک منجی ظاهر گردد. او که کمیسیون بهداشت را مامور نموده بود تا هر هفته اوضاع ویروس کرونا در ایران و احتیاج های وزارت بهداشت و کادر درمان را آنالیز کند، به این میزان بسنده نکرد و در شرایطی نشست های مالی با وزرا برگزار کرد که علاوه بر چند نفر از نمایندگان مجلس، کنشگران رسانه ای و سیاسی اصولگرا نیز یکی پس از دیگری از او حمایت می کردند.

بازی رسانه ای قالیباف جواب داده بود و او توانسته بود خود را به عنوان رییس قوه ای فعال و روحانی را رییس جمهوری منفعل معرفی کند تا اینکه ویروس کرونا اجازه فعالیت بیشتر را از قالیباف به عنوان یکی از کاندیدا های بالقوه انتخابات ریاست جمهوری 1400 گرفت.

او چند هفته اخیر را بیشتر با سکوت سپری کرد تا اینکه پرستاران و کادر درمان حاضر درشبکه اجتماعی توییتر در یکی، دو روز گذشته با ایجاد کارزاری از شرایط نابسامان شان گفتند و از مسئولان دولتی و مجلسی ها خواستند که حلال مسائل شان باشند.

محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، سعید نمکی، وزیر بهداشت و محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی 3 مسئول بلندپایه ای بودند که کادر درمان مطالبات خود را در شبکه های اجتماعی مستقیما به آنان اعلام می کردند. عدم پرداخت حقوق، خستگی، نبود تجهیزات و... تنها بخشی از مسائلی است که پزشکان و پرستاران در شبکه های اجتماعی به آن اشاره کردند و همین مساله دوباره به فرصتی برای قالیباف تبدیل شد تا در نقش مورد علاقه اش وارد گردد؛ منجی!

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به توییت یکی از پرستاران که نوشته بود لطفا با اولویت ویژه به فکر معیشت کادر درمان باشید؛ نفس کشیدن برای مان سخت شده است، نوشت که هفته ای نبوده که کمیسیون بهداشت پیگیرمعیشت کادر درمان نباشد.

چه در جلسات با وزیر بهداشت و معاونان ایشان، چه در نامه بنده به رییس جمهور این موضوع به خصوص تخصیص کامل یک میلیارد دلار صندوق توسعه ملی پیگیری شده است. امیدوارم با همدلی دولت، حل معیشت کادر درمان به نتیجه ملموس برسد.

بهارستان و اقدامات نانموده

نکته قابل توجه در این میان آنکه عملا هیچ یک از نمایندگان مجلس، حداقل 14 نفری که با ما مصاحبه کردند، نه تنها از جزییات نامه رییس مجلس به رییس جمهوری درباره تخصص یک میلیارد دلار اطلاع نداشتند، بلکه بعضی از آنان عملا در جریان نامه و توییت قالیباف هم نبودند. خبرگزاری خانه ملت به عنوان خبرگزاری رسمی مجلس شورای اسلامی کنار سایر رسانه های اصولگرا نیزهیچ جزییاتی از این نامه منتشر ننموده و همه و همه به انتشار توییت قالیباف اکتفاکردند.

منبع: فرارو

به "بازی شطرنج قالیباف با بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی شطرنج قالیباف با بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید