بازداشت مدیر استودیو در پرونده مرگ 4 دوبلور

به گزارش وبلاگ علی بابا، مدیر یک استودیوی دوبله خصوصی و دو کارگر ساختمانی در رابطه با مرگ دوبلور معروف و سه نفر از همکارانش به دستور بازپرس جنایی بازداشت شدند.

بازداشت مدیر استودیو در پرونده مرگ 4 دوبلور

به گزارش ، ساعت 2 بعدازظهر یکشنبه 24 فروردین، آتش سوزی در طبقه سوم خانه ای قدیمی به مأموران آتش نشانی اعلام شد. بدنبال اعلام این خبر بلافاصله امدادگران راهی محل حادثه در خیابان اجاره دار، کوچه ماندگار بن بست فتاحی شدند. محل حادثه یک اتاقک 12 متری بود که آتش گرفته و سوخته بود. با حضور آتش نشانان در محل آن ها با خبر شدند که 4 مرد جوان نیز داخل یک اتاقک کوچک چهار متری که در نیم طبقه بالایی ساختمان بود در حال کار بوده اند که پس از ورود به اتاق با اجساد هر 4 مرد رو به رو شدند. از آنجایی که آتش به اتاقک 4 متری سرایت ننموده بود و آثاری از سوختگی در اجساد پیدا شده دیده نمی شد، فرضیه قتل مطرح شد. بدین ترتیب بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. با اعلام این خبر بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران و مأموران پلیس پیشگیری راهی محل شدند. در آنالیز های اولیه تعیین شد دو اتاقک، استودیوی خانگی دوبله فیلم بوده و دیوار های اتاق ها نیز آکوستیک شده بودند. افرادی هم که در اتاقک 4 متری جان خود را از دست داده بودند یک دوبلور به نام شهاب الیکا 39 ساله و دو برادر به نام های شاهین و رامین تعیین الدینی که آن ها نیز در کار دوبله فیلم بوده و یک صدابردار به نام وحید رضایی 25 ساله در این حادثه جان باختند. همچنین در ادامه آنالیز ها تعیین شد که دو کارگر نیز در حال قیرگونی تراس بودند که مشرف به دو اتاقک بوده و شعله های آتش آن ها حین کار به اتاق سرایت نموده و آتش سوزی رخ داده است.

در معاینات اولیه پزشکی قانونی، علت اولیه مرگ استنشاق دود و خفگی اعلام شد. بازپرس غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازداشت صاحب خانه طبقه دوم که دو اتاقک را اجاره نموده و مدیر این مرکز دوبله نیز بود، دو کارگر و مرد جوانی که دوست قربانیان بود و در زمان حادثه در محل حضور داشت را به اتهام عدم رعایت نظامات دولتی که منتهی به قتل شبه عمد 4 مرد شده بود صادر کرد. اما در ادامه تحقیقات تعیین شد که دوست آن ها در این ماجرا نقشی نداشته و او آزاد شد. همچنین با صدور دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران مقرر شد بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل حادثه، تحقیق از شاهدان صورت گیرد و کارشناس آتش نشانی برای تعیین شدن علت مرگ راهی محل گردد، همچنین اظهارات خانواده فوتی ها گرفته گردد.

سالهاست در کار دوبله هستم. من ساکن طبقه دوم خانه قدیمی محل آتش سوزی هستم. طبقه بالا خالی بود برای همین تصمیم گرفتم آنجا را برای این کار اجاره کنم.

اگر کار دوبله داشتیم می آمدند. روز حادثه یکی از برادر ها فیلم انیمیشنی داشت که می خواست شهاب روی آن صدا گذاری کند و برای همین آنجا جمع شده بودند.

سقف خانه ام در طبقه دوم خراب شده بود و آب نشت می کرد. برای همین تصمیم گرفتم آنجا را ایزوگام کنم. سقف خانه ام، تراس روبروی اتاقک هایی است که این حادثه تلخ در آنجا رخ داد. شهاب و همکاران در حال کار در اتاقک بودند که کاملاً آکوستیک بود و کارگران هم روی تراس در حال کار کردن بودند. ناگهان شراره های آتش به روی وسایل داخل اتاقک 12 متری افتاد و آنجا آتش گرفت. سریع آب ریختم و آنجا را خاموش کردم. فکر می کردم آتش خاموش شده، اما در چند لحظه آتش شعله ور شد، فریاد زدم و به کارگر ها و یکی از دوستانم که برای دیدن ما آمده بود و بچه هایی که در حال ضبط صدا بودند گفتم اینجا را ترک کنید. تصور می کردم که شهاب و همکاران دیگرم صدای مرا شنیده اند و آن ها هم از آنجا خارج شده اند. از این اتفاق خیلی ناراحتم، شهاب نامزد داشت و قرار بود به زودی ازدواج کند و همکاران دیگر هم مرگ بدی داشتند. دو کارگر جوان نیز که از این حادثه بسیار شوکه بودند

در تحقیقات مدعی شدند از حادثه ای که رخ داده بسیار ناراحت هستند و حین کار ناگهان جرقه رخ داد و این حادثه رخ داد.

پدر وحید رضایی یکی از قربانیان حادثه به ایران گفت: پسرم تدوین گر بود و یک سالی به عنوان صدابردار با شبکه پرس تی وی کار می کرد. کمتر از یک ماه پیش به این گروه دوبله پیوست تا همکاری کند. او ادامه داد: روز حادثه یکی از دوستانش به من زنگ زد و خبر آتش سوزی را داد. وی گفت من تا آخر پیگیر این ماجرا هستم تا علت روشن گردد.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بازداشت مدیر استودیو در پرونده مرگ 4 دوبلور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت مدیر استودیو در پرونده مرگ 4 دوبلور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید