اعتراض 260 سازمان به اقدام آمریکا علیه جنبش انصارالله

به گزارش وبلاگ علی بابا، 266 سازمان با صدور بیانیه ای قرار دریافت جنبش انصارالله در لیست تروریسم را مردود دانستند و خواستار برگزاری تظاهرات بین المللی در اعتراض به این تصمیم و جنگ یمن شدند.

اعتراض 260 سازمان به اقدام آمریکا علیه جنبش انصارالله

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا، 266 سازمان اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن را مردود دانستند و به آن اعتراض کردند.

بر اساس گزارش وب سایت المشهد الیمنی، این سازمان ها در بیانیه ای خواستار توقف جنگ یمن و لغو تصمیم آمریکا در قبال انصارالله شدند.

آن ها اعلام کردند، این موضوع بر شرایط یمن تأثیر خواهد داشت و در ادامه به گفته سازمان ملل اشاره کردند که بحران یمن را بزرگترین بحران انسانی در جهان خوانده به نحوی که نیمی از مردم این کشور از گرسنگی در رنج هستند.

سازمان های مذکور افزودند، توقف یا کاهش کمک ها به یمن منجر به افزایش خطرناک میزان فقر و گرسنگی در یمن خواهد شد.

آن ها در سرانجام خواستار برگزاری تظاهرات بین المللی در 25 ژانویه (ششم بهمن) در اعتراض به جنگ علیه یمن و قرار دادن انصارالله در لیست تروریسم شدند.

وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه (دیروز) جنبش انصارالله یمن را به لیست تحریم های آمریکا افزود.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا همچنین سه تن از رهبران جنبش مقاومت انصارالله عبدالله یحیی الحکیم، عبدالمالک بدرالدین الحوثی و عبدالخالق الحوثی تحت عنوان تروریست تحت تحریم قرار گرفتند؛ جنبشی که شش سال است مقابل جنگ سعودی-آمریکایی ایستاده و از مردم حمایت می کند.

در همین ارتباط، محمدعلی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو ارشد جنبش انصارالله، یمنی ها را به مشارکت در تظاهرات گسترده در دوشنبه هفته آینده 25 ژانویه برابر با ششم بهمن فراخواند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتراض 260 سازمان به اقدام آمریکا علیه جنبش انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض 260 سازمان به اقدام آمریکا علیه جنبش انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید