استقلال بزرگ است و مربی بزرگ می خواهد، به دریافت جام امیدوار نیستم

به گزارش وبلاگ علی بابا، تیم فوتبال استقلال در ادامه نتایج نه چندان امیدوار کننده اش در هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر مقابل سایپا در دیداری خانگی تن به تساوی داد تا نقدها زیادی متوجه این تیم شود.

استقلال بزرگ است و مربی بزرگ می خواهد، به دریافت جام امیدوار نیستم

گودرز حبیبی پیشکسوت آبی پوشان که حدودا یک دهه پیراهن این تیم را بر تن داشت در همین رابطه به وبلاگ علی بابا گفت: بدنسازی تیم کامل نیست و البته این فقط به بدنساز تیم ما باز نمی شود. این مسئله ای است که همه تیم ها کم و بیش با آن روبرو هستند و استقلال هم مثل سایر تیمها با مشکل بدنسازی روبرو است.

وی افزود: وقتی فدراسیون اصرار به ادامه لیگ دارد و بعد از 4 ماه تعطیلی فقط 3 هفته برای آماده سازی زمان می دهد، نتیجه این می شود که اغلب تیم ها به مشکل برخورد می کنند.

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص دیدار این تیم مقابل سایپا گفت: بعد از گلی که زدیم تیم افت کرد و من برنامه ای برای حملات منظم و رسیدن به گلهای بیشتر و ایجاد حاشیه امن ندیدم. این در حالی بود که سایپا توان زیادی برای مقابل با استقلال نداشت. بعد از گل سایپا هم با این که در دقایق ابتدایی نیمه دوم استقلال سراپا حمله بود و سایپا کاملا دفاع می کرد، اما نه در حمله تیم ما نظم و برنامه دیده می شد و نه در سیستم دفاعی سایپا.

حبیبی گفت: در نیمه دوم یک بازی ضعیف از سوی دو تیم دیدم که بیشتر احساسات بر منطق فوتبال غلبه می کرد. شاید بتوان گفت بدترین نیمه ای که در این فصل دیدم، همین نیمه دوم بازی استقلال و سایپا بود که هیچ یک از دو تیم نتوانستند فوتبالی زیبا و منطقی ارائه دهند.

کارشناس فوتبال گفت: در اغلب دقایق بازی اصرار به نفوذ وریا از راست و ارسال های او داشتیم و وقتی سایپایی ها کانال چپ دفاعی خود را بستند، ندیدم برنامه ای جایگزین این تاکتیک قبلی شود. در بسکمک از دقایق بازی بچه های ما تا پشت محوطه جریمه می رفتند اما بعد از آن برنامه ای برای انتها دادن به حمله خود نداشتند و برای همین حملات بی نتیجه می ماند.

وی در خصوص مقایسه مجیدی و استراماچونی که اخیرا زیاد صورت می گیرد بیان داشت: استراماچونی مربی بزرگی بود که به جز مسائل فنی قابلیت مدیریت داشت و بازیکنان را به خوبی در زمین و خارج از زمین مدیریت می کرد. او با همین بازیکنان تیمی غیر قابل مهار ساخته بود. تیمی که بعید است مربی دیگری بتواند مشابه آن را بسازد. مجیدی را نمی توان و نباید با استراماچونی مقایسه کرد چون استرا بسیار باتجربه تر بود.

حبیبی در ادامه خاطرنشان ساخت: با احترام زیادی که برای فرهاد مجیدی قائل هستم و با یقین می گویم او آینده مربیگری ایران است، اما این را اذعان می دارم که حضور روی نیمکت استقلال برای مجیدی زود بود. از روز اول هم خیلی از کارشناسان تذکراتی را می دادند که این سرمایه استقلال نسوزد. با احترام به آقای مجیدی می گویم استقلال تیم بزرگی است و نیمکت آن هم مربیان بزرگ و با تجربه می خواهد. عمده مربیان ما باید برای نشستن روی این نیمکت از تجربه بیشتری بهره مند شوند.

پیشکسوت آبی ها شرح داد: قهرمانی لیگ برتر که کاملا از دست رفت و حالا دو جام دیگر که جام حذفی و لیگ آسیا باشد پیش روی ما می باشد. باید واقع بینانه گفت که با این فرایند نمی توان به دو جام دیگر هم امید چندانی داشت. ما دلسوز این تیم هستیم و بر خود واجب می دانیم تذکرات لازم را بدهیم. در مقام تصمیم گیری قرار نداریم اما می توانیم دلسوزانه انتقاد کنیم و مواردی که می تواند به آینده تیم کمک کند را گوشزد نماییم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقلال بزرگ است و مربی بزرگ می خواهد، به دریافت جام امیدوار نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال بزرگ است و مربی بزرگ می خواهد، به دریافت جام امیدوار نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید