اردوغان: درگیری در لیبی تا تسلط بر سرت ادامه دارد

به گزارش وبلاگ علی بابا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که شب گذشته پیرامون اوضاع لیبی، مکالمه ای تلفنی با دونالد ترامپ همتای آمریکایی داشت؛ در مصاحبه با تی آرتی مدعی شد: این گفتگو می تواند آغازگر فصل جدیدی از رابطه میان آنکارا-واشنگتن باشد.

اردوغان: درگیری در لیبی تا تسلط بر سرت ادامه دارد

وی در ادامه از حصول توافق با ترامپ در برخی مسائل خبر داد.

کاخ سفید هم در بیانیه ای بی آنکه به جزئیات اشاره کند؛ مصاحبهی تلفنی رؤسای جمهور دو کشور در باب مسائلی چون سوریه و شرق مدیترانه را تائید کرد.

گفتنی است در حالی که مصر با حمایت از خلیفه حفتر، با ارائه طرحی مبتنی بر ایجاد شورای رهبری در لیبی، خواستار برقراری آتش بس در این کشور شده، اردوغان که از فائز سراج حمایت می کند؛ در صحبت های اخیر خود همچنان بر تداوم درگیری ها تا تسلط بر شهر نفت خیز سرت و پایگاه هوایی جفره اصرار دارد.

وی در این باره اضافه کرد: هدف فعلی تسلط کامل بر منطقه سرت است؛ منطقه ای با چاه های نفت که از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند.

اردوغان همچنین از قصد خود برای مصاحبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خبر داد و گفت یکی از موضوعات مورد اشاره وی، انتقاد از حمایت هوایی از نیروهای حفتر خواهد بود.

به گفته اردوغان، روس ها 19 جنگنده به لیبی فرستاده اند و تازه بعد از مصاحبه با پوتین است که می توان درباره ادامه طرح ها مصاحبه کرد.

اظهارات اردوغان در حالی ایراد شد که روز گذشته، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه ای خود درباره اوضاع لیبی صحبت کرد.

طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه، طرفین بر لزوم همکاری در راستای ایجاد شرایطی که به فرایند صلح در لیبی منجر شود، توافق کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اردوغان: درگیری در لیبی تا تسلط بر سرت ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: درگیری در لیبی تا تسلط بر سرت ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید