آموزش خرید و استفاده از بسته های اینترنت موبایل

به گزارش وبلاگ علی بابا، با استفاده از بسته های اینترنت موبایل اپراتور های همراه اول، ایرانسل و رایتل می توانید مقرون به صرفه تر از این اینترنت همراه بهره ببرید؟

آموزش خرید و استفاده از بسته های اینترنت موبایل

وبلاگ علی بابا | سرویس عمومی - این روزها اینترنت همراه، استفاده چشم گیری بر روی سیم کارت های موبایل داشته است. ارتقاء شبکه تلفن های همراه به نسل سوم و چهارم و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و در نهایت نفوذ اپلیکیشن های موبایل در بین جامعه سبب شده که شاهد رشد روزافزون استفاده از اینترنت در گوشی های همراه باشیم.

اما آیا می دانید با استفاده از بسته های اینترنت موبایل هر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل می توانید بسیار مقرون به صرفه تر از این اینترنت همراه استفاده کنید؟ در این پست آموزش استفاده و خرید بسته های اینترنت سیم کارت های ایرانسل، همراه اول و رایتل را قرار داده ایم. شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا به جای استفاده از تعرفه آزاد اینترنت همراه باید از بسته های اینترنت موبایل استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است مروری داشته باشیم به هزینه آزاد اینترنت بر روی سه اپراتور اصلی تلفن همراه در کشور.

بسته های اینترنت سیم کارت ایرانسل و نحوه فعال سازی آن :

با مراجعه به سایت ایرانسل و صفحه تعرفه های اینترنت همراه با تعرفه های زیر برخورد می کنیم :

* قیمت های پیشین مصوب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشند.

این تعرفه بدین معنی است که اگر شما در اپراتور ایرانسل بدون استفاده از بسته اینترنت، با تعرفه آزاد از اینترنت سیم کارت خود استفاده کنید در سیم کارت های دائمی به ازای هر کیلوبایت نیم ریال و در سیم کارت های اعتباری به ازای هر کیلوبایت 0.75 ریال باید پرداخت کنید. به عبارتی برای دانلود یک فایل 10 مگابایتی (یک ویدیوی کوتاه) در سیم کارت های دائمی مبلغی در حدود 5120 تومان و در سیم کارت های اعتباری مبلغی در حدود 7680 تومان پرداخت کنید. این نشان می دهد که اگر کاربر پرمصرفی باشید به هیچ وجه استفاده از اینترنت همراه بدون استفاده از بسته های اینترنت مقرون به صرفه نیست. حالا نگاهی به تعرفه بسته های اینترنت ایرانسل و نحوه استفاده از آن بیندازیم .

تعرفه آزاد اینترنت همراه بر روی سیم کارت های اعتباری و دائمی همراه اول دقیقا به مانند ایرانسل است و همانطور که قبلا ذکر شد شما برای دانلود یک فایل 10 مگابایتی (یک ویدیوی کوتاه) در سیم کارت های دائمی مبلغی در حدود 5120 تومان و در سیم کارت های اعتباری مبلغی در حدود 7680 تومان پرداخت کنید. حالا نگاهی به تعرفه اینترنت آزاد همراه اول و سپس بسته های اینترنت همراه اول و راه فعالسازی آن بیندازیم .

تعرفه بسته های اینترنت موبایل برای سیم کارت های همراه اول و نحوه فعالسازی آن :

بسته های اینترنت موبایل برای سیم کارت های همراه اول

در همراه اول شما با پرداخت مبلغ 10 هزار تومان در ماه می توانید از 2.5 گیگابایت اینترنت همراه استفاده کنید. این در حالیست که شما در تعرفه اینترنت آزاد با پرداخت 7680 تومان تنها از 10 مگابایت اینترنت می توانستید استفاده کنید. حال تصور کنید اگر بخواهید 2.5 گیگابایت را در ماه بدون استفاده از بسته اینترنت و با تعرفه آزاد دانلود کنید چه مبلغی باید پرداخت کنید؟ اگر چنین حجمی را با تعرفه آزاد و بر روی سیم کارت اعتباری دانلود کنید باید مبلغ 1.920.000 تومان پرداخت می کردید. پس مقرون به صرفه است که با استفاده از بسته های اینترنت موبایل، تنها 10 هزار تومان در ماه پرداخت کنید.

برای فعال سازی بسته های اینترنت همراه اول باید به وسیله کدهای زیر عمل کنید :

بدین ترتیب اگر بر روی سیم کارت همراه اول خود از اینترنت استفاده می کنید، به مانند سیم کارت های ایرانسل، مقرون به صرفه ترین راه استفاده از بسته های اینترنت موبایل طبق روش گفته شده دربالا است. حالا نگاهی به شرایط اینترنت نسل سوم رایتل و هزینه های آن بیندازیم .

بسته های اینترنت موبایل برای سیم کارت های رایتل و نحوه فعال سازی آن :

اپراتور رایتل اولین اپراتور ایرانی مسحوب می گردد که اینترنت نسل سوم را در اختیار مشترکین خود قرار داد. در سایت رایتل برای هر دو نوع سیم کارت اعتباری و دائمی یک تعرفه درج شده است و آن نیم ریال به ازای هر کیلوبایت است. البته به نظر می رسد رایتل تعرفه اینترنت رومینگ را ارزان تر از تعرفه اینترنت نسل سوم قرار داده است. (در مکان هایی که آنتن رایتل شما ضعیف است شما می توانید از آنتن اپراتورهای دیگر استفاده کنید. در این زمان اگر از اینترنت آن اپراتورها بخواهید استفاده کنید باید به ازای هر کیلوبایت 0.35 ریال پراخت کنید)

بسته های اینترنت سیم کارت های اعتباری و دائمی رایتل و نحوه فعالسازی بسته های اینترنت رایتل

بسته های اینترنت همراه رایتل بر روی سیم کارت های اعتباری

در رایتل نیز شما اگر بخواهید 10 مگابایت را به صورت تعرفه آزاد دانلود کنید باید مبلغی در حدود 5120 تومان پرداخت کنید اما در ازای آن با خرید یک بسته اینترنت پایه 30 روزه با مبلغ 12500 می توانید از 1.5 گیگابایت اینترنت استفاده کنید. اگر بخواهید 1.5 گیگابایت را با تعرفه آزاد بر روی سیم کارت های رایتل دانلود کنید باید مبلغی در حدود 768000 تومان پرداخت کنید. پس در اینجا نیز معین می گردد که پرداخت 12500 تومان بسیار مقرون به صرفه تر از 768000 تومان است. با مروری که بر قیمت های اینترنت آزاد و بسته های اینترنت همراه اول، ایرانسل و رایتل انداختیم، معین شد که اگر کاربری هستید که از اینترنت سیم کارت خود زیاد استفاده می کنید، استفاده از بسته های اینترنت موبایل گفته شده توصیه می گردد.

آیا شما هم از بسته های اینترنت موبایل استفاده می کنید؟ به نظر شما کدام بسته های اینترنت موبایل مقرون به صرفه تر است؟

نظر خود را با ما در بخش ارسال نظر پایین همین صفحه در میان بگذارید.

منبع: ستاره

به "آموزش خرید و استفاده از بسته های اینترنت موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش خرید و استفاده از بسته های اینترنت موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید