آمریکا بار دیگر روسیه را به ارسال جنگنده به لیبی متهم کرد

به گزارش وبلاگ علی بابا، یک ژنرال آمریکایی روز آدینه بار دیگر روسیه را به ارسال جنگنده به لیبی متهم کرد.

آمریکا بار دیگر روسیه را به ارسال جنگنده به لیبی متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علی بابا، یک ژنرال آمریکایی روز آدینه بار دیگر روسیه را به ارسال جنگنده به لیبی متهم کرد.

گئورگی هادفیلد، معاون دفتر اطلاعات فرماندهی نیروهای آمریکا در آفریقا در جمع وبلاگ علی بابا مدعی شده اقدام روسیه در ارسال جنگنده به لیبی ممکن است به تثبیت حضور مسکو در شمال آفریقا یاری کند.

به نوشته رویترز، ارتش آمریکا گفته نظامیان روسیه 14 فروند میگ 29 و جنگنده های سوخو 24 را تحویل تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی داده اند.

فرمانده آمریکایی مدعی شده هواپیماهای ارسال شده از روسیه پرواز نموده اند و پس از عبور از آسمان کشورهای ایران و سوریه به لیبی رسیده اند.

او مدعی شده که این هواپیماها می توانند توانمندی های نیروهای وابسته به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی را افزایش دهند.

ادعای این فرمانده در حالی مطرح شده که ولادیمیر ژاباروف سناتور روس چهارشنبه گذشته گفت روسیه نیروی نظامی به لیبی اعزام ننموده است.

این مقام روس در واکنش به اظهارات فرمانده نیروهای آمریکا در آفریقا گفت که اتهامات واشنگتن در رابطه با هواپیماهای روسیه در لیبی، ساختگی و دروغ است.

از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا بار دیگر روسیه را به ارسال جنگنده به لیبی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر روسیه را به ارسال جنگنده به لیبی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید