آسیب پذیری بیشتر مردان در برابر ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ علی بابا، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شواهد نشان می دهد که شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در مردان بیش از زنان اسن و برخی ویژگی های بیولوژیک، مردان را در ابتلا به ویروس کرونا آسیب پذیرتر از زنان می کند.

آسیب پذیری بیشتر مردان در برابر ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ علی بابا از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: از اول تا هفتم اسفند ماه به عنوان هفته سلامت مردان نامگذاری شده است و با توجه به همه گیری ویروس کرونا در جهان، شعار سال جاری این هفته همه گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامتی مردان است.

وی اضافه نمود: گرچه ابتلا به کرونا مختص جنسیت خاصی نیست اما شواهد نشان می دهد که شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید 19 در مردان بیش از زنان است و برخی ویژگی های بیولوژیک، مردان را در ابتلا به کووید 19 آسیب پذیرتر از زنان می کند.

لاری ادامه داد: از طرفی مسئولیت شغلی مردان و حضور بیشتر آنان در اجتماع و محیط های پرخطر می تواند از دلایل مهم ابتلای بیشتر مردان به کرونا باشد. هفته سلامت مردان فرصت مغتنمی برای ارتقای سواد سلامت و افزایش آگاهی، هوشیاری و ترغیب مردان به حفاظت بیشتر از خود در برابر کووید 19 است.

وی گفت: جای خوشحالی است که آخرین روز این هفته در سال جاری، مصادف با میلاد حضرت علی (ع) و روز گرامیداشت مقام پدر است. ضمن عرض تبریک این روز به کلیه مردان و پدران کشور به ویژه مردان شاغل در نظام سلامت از تلاش شان در جبهه نبرد علیه کووید 19 تشکر می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "آسیب پذیری بیشتر مردان در برابر ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب پذیری بیشتر مردان در برابر ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید